جستجو

جراحی دیسک کمر

در مقاله دیسک کمر به طور جامع دربارهبیر.ن زدگی مهره ها و علائم بروز این عارضه توضیحاتی را مطرح نموده ایم اما در این مقاله دکتر روزبه شمس ، بهترین جراح و متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات در گلستان ، درباره جراحی دیسک کمر توضیحاتی را ارائه می نمایند. و با انواع روش های جراحی و درمان دیسک آشنا خواهید شد.

 

جراحی دیسک کمر - دکتر روزبه شمس

 

جراحی لامینکتومی

جراحی دیسک کمر را می توان با استفاده از بی حسی نخاعی یا بیهوشی عمومی انجام داد. در این روش جراحی معمولا بیمار بر روی شکم می خوابد و پس از آن برش دقیق و کوچکی در پشت کمر ایجاد می شود. متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات خوب در گلستان ، پس از برداشتن بخشی از زائده خلفی استخوان احاطه کننده کانال نخاعی و لیگامان زرد ریشه عصبی را مشاهده می کند ، سپس جراح با کنار کشیدن ریشه عصبی دیسک آسیب دیده ، ناحیه مورد نظر را مشاهده می کند و پس از آن قسمت در رفته دیسک همراه با قسمت مرکزی را خارج می کند و سپس با اطمینان از آزادشدن ریشه عصبی محل جراحی لایه به لایه تا سطح پوست دوخته می شود.

جراحی میکروسکوپی دیسک کمر

در این روش درمان بیرون زدگی مهره کمر ، برش ایجاد شده توسط متخصص مغز و اعصاب بسیار کوچک تر بوده و جراحی با کمک میکروسکوپ انجام می شود و دیسک خارج می گردد و در نتیجه با استفاده از میکروسکوپ دقت عمل بیشتر خواهد بود و میزان استخوان کمتری برداشته می شود. مزیت این روش علاوه بر کوچکتر بودن برش جراحی ، آسیب کمتری به عناصر استخوانی است و به دلیل بزرگ نمایی میکروسکوپ احتمال آسیب به ریشه عصبی بسیار کم می شود. همچنین در این روش بیمار سریع تر به وضعیت عادی زندگی خود باز می گردد و دوران نقاهت کوتاه تری خواهد داشت.

جراحی آندوسکوپی دیسک کمر در گرگان

در روش آندوسکوپی برای جراحی دیسک کمر در گرگان ، برش بسیار کوچکتر بوده و به موازات خط وسط کمر ایجاد می شود ، پس از آن با ورود آندوسکوپ جراح قطعه در رفته دیسک را پس از کنار زدن عضلات و برداشتن لیگامال خارج می کند. در این روش به دلیل اینکه جراح مغز و اعصاب گرگان ، دید محدودی دارد امکان تخلیه دیسک های شدید با این روش بسیار کم است ، ولی برش کوچکتر و درد پس از جراحی نیز به مراتب کمتر است.

 

جراحی دیسک کمر - دکتر شمس

 

جراحی بسته دیسک کمر در گلستان

در این روش از جراحی دیسک کمر در گلستان ، از دستگاه دکمپرسور که شبیه به یک سوزن بسیار ظریف است پس از بی حس کردن پوست به داخل دیسک فرستاده می شود و از طریق یک میکروموتور دیسک خرد شده از راه یک لوله از بدن خارج می شود. نوکلئوتومی با استفاده از دستگاه نوکلئوتوم که دارای لوله نازکی است وارد قسمت میانی شده و با فشار آب ، دیسک خرد شده را از بدن خارج می نماید. اما در لیزر دیسککتومی با استفاده از سوزن مخصوص با روش بسته دیسک سوزانده می شود و تاحدی کوچکی خارج می شود. این روش های بسته برای انواع دیسک های کوچک و بدون پارگی که به درمان طبی معمول پاسخ نداده اند توصیه می شوند.

 عوارض عمل دیسک کمر چیست ؟

در صورتی که به بهترین جراح مغز و اعصاب شمال ایران مراجعه کنید و مراقبتهای بعد از جراحی دیسک کمر در شمال ، را رعایت کنید عمل فتق دیسک کمر هیچ عارضه ای برای شما نخواهد داشت.

مراقبت های بعد از عمل دیسک کمر :

 

جراحی دیسک کمر - دکتر شمس

 

کدام روش جراحی برای درمان دیسک کمر بهتر است ؟

هرکدام از این روشها نقاط قوت و کاربرد متفاوتی دارند که موارد استفاده آنها را جراح اعصاب بر اساس وضعیت معاینه بیمار و یافته های تصویربرداری برای هر بیمار بصورت جداگانه انتخاب می کند و هیچ کدام از این روش ها برای تمام انواع دیسک و بیماران قابل استفاده نمی باشد.

آیا احتمال عود دیسک پس از جراحی دیسک کمر وجود دارد ؟

بله ، ولی فاکتورهای متعددی در این مورد دخیل هستند ، اول از همه ژنتیک بیمار ، رعایت مراقبتهای پس از جراحی ، اصافه وزن ، انجام کارهای فیزیکی سنگین و سیگار مواردی هستند که شانس عود دیسک کمر را افزایش می دهند ، افرادی که ریسک فاکتورهای فوق را ندارند شاید هرگز دچار عود دیسک کمر نشوند.

 

 

هزینه جراحی دیسک کمر در گلستان چقدر می باشد ؟

هزینه جراحی دیسک کمر در گرگان ، با توجه به دستمزد متخصص جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات ، روش درمانی ، شدت فتق دیسک ، هزینه آزمایشات و داروها وغیره تعیین می شود.

راه های موثر در کنترل و درمان دیسک کمر بعد از جراحی

 

جراحی دیسک کمر - دکتر شمس

دکتر روزبه شمس
جراح مغز، نخاع و ستون فقرات Brain and Spine surgeon Fellowship of endonasal endoscopic skull base surgery
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها